GRANICA Stubno - HURAGAN Gniewczyna 1 - 1 (0 - 0)

GRANICA: Wierzbicki - Grabas, Tokarz, Ozibko, Gielarowski - Harłacz(c), Klepacki - Senejkow(66' Hajduk), Błaszczyk, Poszpur(77' Styś) - Kalawski

HURAGAN: Mazur - Gurak Ł.(c), Kulpa, Niemiec, Wojtas D. - Wojtas T. - Grzywna(63' Rachfał), Słysz J., Słysz A., Majcher - Chruściel

żółte kartki: Harłacz, Klepacki  - Kulpa, Chruściel, Niemiec, Gurak Ł.

sędzia główny - ROKITA Denis (Przemyśl)
sędziowie asystenci - STYPKA Bartosz oraz GRABOWSKI Damian (obaj Przemyśl)

Sprawnie i dość szybko upłynęło 15 kolejek V ligi! Niektórzy ze swojego wyniku mogą być zadowoleni, inni nie. Granica zaliczać się może do grupy tych pierwszych gdyż na półmetku znajduje się na 3. pozycji i spokojnie przygotowywać się do rundy wiosennej. Na koniec gier w tym roku zespół Mariusza Błaszczyka zremisowała 1-1 z Huraganem, ale po meczu pozostał niedosyt, gdyż każdy liczył jednak na ciut więcej...

Samo spotkanie na najwyższym poziomie nie stało, a klarowne sytuacje obu zespołów można by wyliczyć na palcach jednej ręki. Dużo było walki, ale nic znaczącego z niej nie wynikało, zaś sama gra toczyła się głównie w środku pola - wynikało to z ustawień taktycznych obu zespołów.

Pierwsza okazja jaka nadarzyła się w meczu zorganizowali gospodarze. W 10' po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nad bramką główkował Tokarz. Sześć minut później ' w uliczkę' Senejkowa wypuścił Poszpur, ale ten pierwszy uderzył niecelnie, i nie zatrudnił Mazura. Odpowiedź ze strony gości przyszła dopiero w 40' gdy niecelnie uderzał Grzywna. Kilka chwil później Klepacki postraszył Mazura z rzutu wolnego, ale goalkepper gości poradził sobie z tym uderzeniem.

Drugą połowę mocno zaakcentowali miejscowi. Pięć minut po wznowieniu gry znów z rzutu wolnego uderzał Klepacki i na tyle celnie i precyzyjnie, że dał prowadzenie Granicy. Gospodarze chcąc iść za ciosem próbowali powiększyć prowadzenie, ale nic z tego nie wychodziło. Szczególnie groźnie zapowiadały się oskrzydlające akcje miejscowych. W 76' na bramkę Mazura strzelał Błaszczyk, ale bramkarz Huragan obronił to uderzenie. Minutę później bezpośrednio z rzutu rożnego zacentrował Rachwał, piłka odbiła się od słupka i wpadła obok zaskoczonych zawodników Granicy. Granica mogła wyjść na prowadzenie, ale w 84' po akcji Klepacki - Hajduk, ten pierwszy przegrał pojedynek 'sam na sam' z Mazurem. W końcówce meczową piłkę z rzutu wolnego miał trener gospodarzy, ale uderzył bardzo niecelnie i mecz skończył się remisem!

Z tego miejsca chciałbym podziękować w swoim imieniu wszystkim zawodnikom i zarządowi klubu za grę w zakończonej już rundzie jesiennej, za wkład w funkcjonowanie klubu i organizację spotkań ligowych! DZIĘKUJĘ !!! Teraz czekamy na rozpoczęcie przygotowań do rundy wiosennej i sam start rozgrywek, zaś wkrótce pojawi się podsumowanie rundy w wykonaniu Granicy i oglądu na całą ligę !

• Komentarzy [13]
  • czytano: [1146]

autor: ~Mariusz54 2014-11-17 07:33:01

avatar Dlaczego Granica jest na 3. a nie na 2 .miejscu?

autor: krystek42 2014-11-17 15:16:27

Profil krystek42 w Futbolowo Mariusz54 - to zależy co jest brane pod uwagę. Wg standardów PZPN w przypadku równej ilości punktów dwóch drużyn pod uwagę bierze się bezpośredni pojedynek pomiędzy zainteresowanymi zespołami, jesli on jest remisowy, to kolejnym aspektem na który zwraca się uwagę jest ilość bramek strzelonych na wyjeździe, które są liczone "razy 2". W tym przypadku Granica zremisowała z Radymnem 1-1, co w korzystniejszej sytaucji stawia 'Radkę'. Na innych stronach czy też w GC Nowiny można sie spotkać z sytaucją w której to Granica zajmuje 2. miejsce. We wczorajszej rozmowie z red. Burzmińskim z Nowin, stwierdził on, że na półmetku nie będzie zagłębiać się w pojedynki bezpośrednie, tylko pod uwagę weźmie lepszy bilans bramkowy. Stąd te rozbieżności.Mam nadzieję, że wyjaśniłem Panu istotę sprawy.Pozdrawiam.

autor: ~Obserwator 2014-11-17 20:32:17

avatar Jak byśmy mieli dobrego bramkarza to byśmy mieli o połowę remisów mniej a w tej w sytuacji mamy aż 7 remisów ale myślę, że w zimie się to zmieni i przyjdzie przyzwoita 1. Pozdrawiam.

autor: ~Mariusz54 2014-11-18 07:29:57

avatar Krystek dzięki. Pozdrawiam.

autor: adam10 2014-11-18 12:04:52

Profil adam10 w Futbolowo tutaj się z tobą Krystian pozwolę nie zgodzę bezpośredni pojedynek jest brany pod uwagę po całym sezonie w przypadku takiej samej ilości punktów w trakcie sezonu w rozgrywkach w Polsce decyduje bilans bramkowy.

autor: krystek42 2014-11-18 18:44:09

Profil krystek42 w Futbolowo Obserwator - czy jest Pan pewny tego, że mielibyśmy o połowę remisów mniej?Chciałbym aby dokładniej Pan przeanalizował spotkania Granicy i dopiero wtedy wyciągnął tak pochopne wnioski! Proszę nie zwalać całej winy na bramkarzy! To jest dość newralgiczna pozycja. Każdemu mogą zdarzyć się błędy.

autor: krystek42 2014-11-18 18:56:19

Profil krystek42 w Futbolowo adam10 - jak wspomniałem w swojej poprzedniej wypowiedzi dotyczącej zajmowanych miejsc w tabeli wszystko zależy kto na co zwraca uwagę. Ile stron internetowych - tyle różnych punktów spojrzenia. Zauważ proszę układ tabeli na 90 minut.pl czy podkarpacielive.pl - tam Granica jest na trzecim miejscu, natomiast u Was na stronie jesteśmy na 2. miejscu. Wszystko to podsumowuje taka maksyma, która nasuwa mi się na myśl "Punkt widzenia zależy od punktu widzenia".

autor: ~Obserwator 2014-11-18 20:33:18

avatar Krystek nie bądź tak szczegółowy, dobrze wiem że jest 7 remisów ale chodziło mi przynajmniej o 3 mecze. A tego bramkarza nie broń bo zawalił nie jedną bramkę można wiele wymieniać.Franek też nie jest bez winny. Jednym słowem Granica jest bez bramkarza.

autor: krystek42 2014-11-18 21:33:51

Profil krystek42 w Futbolowo Obserwator - ktoś musi go bronić, nie zostawię go na pożarcie Wam kibicom! Mówi Pan o 7 remisach - to ja pokuszę się o pewną ironię, wystarczyło by strzelić w danym meczu jedną bramkę więcej i byłoby po sprawie. Różnie można na to patrzeć. Jeszcze jedno - sam z doświadczenia wiem, że jeden błąd bramkarza, który zaważy na wyniku będzie kilkukrotnie bardziej rozpamiętywany przez kibiców i to na niego spadnie większa wina, niż na zawodnika, który mając 2-3 sytuacje, w których mógł strzelić bramkę, a nie wykorzysta tego. Ot, taka jest kapryśna pozycja bramkarza. Trochę wyrozumiałości. Wynik na półmetku nie jest przecież zły. Znajdujemy się na podium, cel został zrealizowany. Spokojnie poczekajmy i nie 'wieszajmy psów'.

autor: ~jamall 2014-11-18 22:56:43

avatar 15 kolejek i w każdym meczu stracona przynajmniej 1 bramka, mam nadzieję że na wiosnę to się poprawi ale nie kosztem zdobytych bramek :)

autor: adam10 2014-11-18 23:22:08

Profil adam10 w Futbolowo co do 90minut oni mają taki skrypt że jest poprostu liczony bezpośredni pojedynek wiem to od osoby która pracuje dla tego portalu

autor: ~Mariusz54 2014-11-19 09:12:51

avatar Dajmy sobie już spokój z miejscem w tabeli, bo do końca sezonu jeszcze 15 meczów. Za strategiczny cel "Granicy" uważam utrzymanie się w V lidze, a miejsce w tabeli to już sprawa ambicjonalna trenera, zawodników i działaczy. Chociaż tak naprawdę, to nie szkodziłoby rozejrzeć się za bramkarzem i bocznym obrońcą. Cała aktualna kadra powinna pozostać chyba, że ktoś zechce odejść.

autor: ~Mariusz54 2014-11-19 09:15:05

avatar do adam.10 w bezpośrednim pojedynku z Radymnem był remis 1-1. Winien zatem decydować bilans bramkowy, a ten korzystniejszy ma "Granica".

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.