Podnieść się jeszcze bardziej i nie dać zaskoczyć!

• autor: krystek42, 2015-04-16 18:32

Już w nadchodzącą niedzielę (tj. 19.04) zespół GRANICY Stubno na własnym obiekcie podejmować będzie aktualnie 11. drużynę w tabeli, beniaminka z grupy przeworskiej - ZORZĘ Zarzecze, której trenerem jest najmłodszy w stawce wszystkich szkoleniowców - 25 - letni Łukasz Laska!

Początek spotkania zaplanowany jest na godz. 15.00!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Nadchodząca kolejka będzie swego rodzaju podsumowaniem. Za nami bowiem po jej zakończeniu będzie 2/3 sezonu - sezonu bardzo ciekawego i wyrównanego, sprawiającego różnorakie figle, w którym to każdy mógł wygrać z każdym. W Stubnie w nadchodzącą niedzielę po sobotnim spotkaniu z Czuwajem, zagości zespół Zorzy Zarzecze!

Po ubiegłotygodniowych zwycięstwach oba zespoły z pewnością podniosły swoje morale. O ile dla Zorzy spotkanie z Kisielowem miało wymiar bardziej symboliczny, gdyż to były lokalne derby, o tyle dla Granicy zwycięstwo z drużyną z Przemyśla było bardzo ważnym, żeby odbić się od tej serii niepowodzeń z początku rundy wiosennej.

Zespół Zorzy cały czas uczy się gry na poziomie V ligi. Mimo, że jest to już ich kolejna przygoda na tym szczeblu rozgrywkowym - to kadra w wyniku różnych sytuacji zmieniała się na przestrzeni lat. Podobnie jest i tym razem. Chcąc utrzymać się w 'okręgówce' włodarze klubu z Zarzecza postanowili zasilić zespół zawodnikami bardziej doświadczonymi. W tym celu do drużyny Zorzy przybyło trio z Pruchnika: bracia Kwolek oraz Dominik Pęcak, jeden z lepszych asystentów i strzelców A - klasy jarosławskiej - Jakub Gloc czy młody acz solidny obrońca przeworskiego Orła - Marcin Zagórski. Z kolei zespół opuścili zawodnicy, którzy postanowili zagrać na szczeblu niżej, jak choćby: Damian Gliniany, Krzysztof Ziętek czy Daniel Luch.

Podobnie jak i z początkiem poprzedniej rundy, start i tej można uznać za solidny w wykonaniu podopiecznych Łukasza Laski, bowiem zgromadzenie na swoim koncie 6 punktów, jest wynikiem bynajmniej zadowalającym, zważywszy patrząc przez wzgląd na to z kim mierzyli się zarzeczanie. Remisy z Radymnem czy Kańczugą pozwalają z optymizmem spoglądać w przyszłość. W Zarzeczu mają nadzieję, że w niepamięć odeszły spektakularną serię porażek w kolejkach nr 11 - 14, kiedy to nie potrafili oni zdobyć punktu, a nawet bramki, tracąc aż 14! Wówczas prawie wszyscy zaczęli powielać opinię, że Zorzę dopadły demony z przeszłości - co w ostateczności okazało się nieprawdą.

Zespołem dowodzi młody, ambitny trener, który sezon po rozpoczęciu pracy w klubie awansował z nim właśnie do V ligi. Jako ciekawostkę można podać, że poczuł się on na tyle związany z tamtejszą młodzieżą i miejscowością, iż postanowił stworzyć drużynę futsalu, by móc jeszcze bardziej i częściej spotykać się na zajęciach z tamtejszą młodzieżą.

Granica po wygranej z Czuwajem otrzęsła się z zimowego jeszcze letargu. Zwycięstwo to pozwoliło nabrać troszkę świeżości i pewności siebie, ale jak wiemy 'jedna jaskółka wiosny nie czyni'. By jeszcze bardziej wzbudzić stracone zaufanie kibiców, w najbliższą niedzielę trzeba udowodnić i wykrzesać z siebie to co najlepsze. Okazja będzie do tego dobra, gdyż Zorza rywalem z wyższej półki nie jest, ale nie wolno jej lekceważyć. Trzeba ją potraktować jak każdego innego, z koncentracją i solidną grą przez całe 90 minut!

DO BOJU GRANICO!