'Łzy' w Radymnie już w sobotę!

• autor: krystek42, 2015-05-31 14:21

XXVII kolejka,
Radymno, 30.05.2015r., godz.17.00,
Pewne zwycięstwo z Radką!

MKS Radymno -  GRANICA Stubno 0 - 4  (0  - 2)
0-1 Błaszczyk 9'
0-2 Wawro 36'
0-3 Błaszczyk 54' - karny
0-4 Błaszczyk 87' - karny

MKS: Kozak - Herman J., Czopko, Kuczwał, Szpunar(c) - Salyuk, Majchrowicz(46' Rożak), Madaj(38' Tar), Mikulec - Derba - Gierczak(53' Herman M.)

GRANICA: Toporowski - Grabas, Tokarz, Klepacki, Hajduk - Harłacz(c), Poszpur -  Błaszczyk, Wawro(75' Żoch), Lew K. - Styś(38' Lach)

żółte kartki: Tar, Mikulec - Tokarz

sędzia główny: KOGUT Marcin (Przemyśl)
sędziowie asystenci: SZKRABUT Wiesław oraz OLECH Łukasz (obaj Przemyśl)

Dosłownie, to 'Łzy' pojawić się w Radymnie mają w niedzielę, ale po sobotnim spotkaniu apetyty miejscowych z pewnością nie zostały załagodzone - wręcz przeciwnie bardziej podrażnione. Podopieczni Daniela Zielenkiewicza musieli przełknąć gorzką pigułkę porażki, której się raczej nie spodziewali.

Totalna dominacja! Zespół Mariusza Błaszczyka bez problemów rozprawił się z MKS - em 0-4, wbijając dwie bramki do przerwy i dwie po przerwie. Formą strzelecką błysnął trener gości - autor trzech trafień dla Granicy, który odbił sobie niemoc strzelecką z poprzednich spotkań.

Całe spotkanie przebiegało pod dyktando zespołu ze Stubna, którzy swoją przewagę zaczęli udokumentować w 9', kiedy to po zgraniu piłki głową przez Stysia, dopadł Błaszczyk i dał prowadzenie Granicy. Kilka chwil później miejscowych tylko poprzeczka uchroniła przed utratą bramki po strzale z rzutu wolnego Klepackiego. Później na wymianę ciosów zdali się Błaszczyk i Mikulec - obaj próbowali strzałów z dystansu, ale zarówno jeden jak i drugi okazał się niecelny. W/w Mikulec dość poważnie zatrudnił Toporowskiego w 30' - wówczas to jego strzał sparował bramkarz Granicy, a zamieszanie wyjaśnili defensorzy gości. Na dziewięć minut przed końcem prowadzenie dla zespołu ze Stubna podwyższył po indywidualnej akcji Mateusz Wawro.

Mająca pełną kontrolę nad spotkaniem Granica, w drugiej połowie wyszła z zamiarem spokojnej gry i utrzymania wyniku. Co prawda w drugiej połowie Radymno zagrało bardziej destrukcyjnie, ale nie uchroniło ich to jednak od utraty kolejnych bramek. Dwukrotnie za sprawą Błaszczyka, który pewnie egzekwował rzuty karne podyktowane za faule na Wawrze i Lachu. Gospodarze natomiast próbowali wykorzystać szybkość Derby, ale były zawodnik m.in. Granicy czy Orła Torki - to było za mało wobec świetnie dysponowanej linii defensywnej. W końcówce spotkania swoje trzy grosze mógł dołożyć debiutujący w Granicy - Karol Żoch. W 88 minucie świetną akcję rozegrała dwójka Lach - Błaszczyk, i po podanie tego drugiego tuż przed bramką znalazł się Żoch, ale jego strzał trafił w defensora MKS-u i Granica ostatecznie pokonała 'Radkę' 0-4!

autor: ~TheLasHealer 2015-06-02 17:12:47

avatar Panie Błaszczyk jest Pan "Hieną" na gole jeżeli chodzi o mecz w Radymnie :). Wiemy, że chcesz Pan zdobyć tytuł Króla Strzelców (czytaj. Złoty But) V ligi ale mogłeś Pan drugiego karnego dać strzelać Kisielowi :)

autor: krystek42 2015-06-02 20:52:51

Profil krystek42 w Futbolowo Trener Błaszczyk jest etatowym wykonawcą stałych fragmentów gry, więc przerwanie jakiejś tam serii pewnie wykonanych s.f.g byłoby rzeczą niedorzeczną. I wcale nie chodzi tu o zdobycie korony króla strzelców przez Mariusza - zresztą sam w rozmowie ze mną mówił, że nie ma jakiegoś parcia na to. Co prawda karny odgwizdany był dzięki Mateuszowi, bo to on był faulowany, ale trzymajmy się zasad. Wierzę, że Mateusz sam się przełamie zdobywając bramkę z akcji, i nie potrzeba będzie do tego karnego ;)