"Małe derby" z Polonią!

• autor: krystek42, 2017-11-02 12:24

W nadchodzącą sobotę (tj. 4.11.) podopieczni Mariusza Błaszczyka wybiorą się do położonego niedaleko Przemyśla, by tam w ramach 15. kolejki IV ligi podkarpackiej zmierzyć się z czołowym zespołem tejże ligi - Polonią.

Początek spotkania o godz. 11.00!

Ostatnia prosta, ostatnie spotkania, ostatnie szanse na zdobycie punktów w 2017 roku. Trzy ostatnie kolejki zadecydują o ostatecznym układzie tabeli przed przerwą zimową i dadzą odpowiedź na pewne nurtujące pytania.

Pierwszy weekend listopada to czas na 15. serię gier o mistrzostwo IV ligi podkarpackiej. W niej to, w sobotnie przedpołudnie podopieczni Mariusza Błaszczyka zmierzą się z Polonią w Przemyślu.

Gospodarze to kolejny, bardzo solidny ligowiec z jakim przyjdzie zmierzyć się Granicy. Podopieczni Pawła Załogi, w ostatnich latach podobnie jak kilka innych zespołów ze stawki balansuje na poziomie III i IV ligi.

W obecnym sezonie Polonia w 14 dotychczasowych spotkaniach zgromadziła 31 punktów i plasuje się na wysokim, 3. miejscu, ze stratą 3 punktów do prowadzącego Rzemieślnika. W Przemyślu nie ukrywają bowiem, że chcieliby wrócić w szeregi drużyn III ligi, co sprawia, że walka o awans będzie toczyć się do ostatniej kolejki. Zespół Polonii bardzo okazale prezentuje się na własnym obiekcie - w sześciu rozegranych spotkaniach sześciokrotnie wygrywał. Podobnie rzecz ma się w ostatnich tygodniach: wszystkie cztery spotkania zakończyły się zwycięstwem Polonii.

Drużyna z Przemyśla swoją kadrę opiera na zawodnikach, których sprowadziła jeszcze w poprzednim sezonie, natomiast w letnim okienku dokonano lekkich uzupełnień. O sile przemyskiej "Barcelonki" stanowią Marcin Sobol, Krystian Kazek, Mateusz Wanat oraz jeden z lepszych napastników IV ligi - Paweł Piątek, na którym to głownie spoczywa obowiązek zdobywania bramek.

Ostatni ligowy pojedynek dla podopiecznych Mariusza Błaszczyka nie był udany. Trener wspólnie z zawodnikami miał tydzień czasu na analizę i wyciągnięcie odpowiednich wniosków z porażki z Izolatorem. Co prawda, spotkanie z Polonią do łatwych należeć nie będzie, ale zespół Granicy nie raz już udowadniał, by nie skreślać ich przed wcześnie. Drużyna w nadchodzącym spotkaniu musi pokazać wolę walki, determinację, ale co ważniejsze ustrzec się błędów, które to w głównej mierze odbierają im punkty. Piłkarze muszą się pilnować, być zdyscyplinowani taktycznie, ale i także podejmować właściwe decyzje. Od nich zależeć się przebieg spotkania. Nikt z piłkarzy pomimo ostatniego niepowodzenia nie może zwiesić głowy, ale pokazać, że drzemie w nich duch walki, który pozwoli odmienić sytuację. Tylko, każdy musi dołożyć do tego swoją cegiełkę, która pozwoli zbudować mur na solidnych fundamentach!

Z WIAR, AMBICJĄ I SERCEM WŁOŻONYM W GRĘ! DO BOJU GRANICO!

WISŁOK Strzyżów(b)GRANICA Stubno(b)
WISŁOK Strzyżów(b) 2:5 GRANICA Stubno(b)
2017-11-18, 13:45:00

GRANICA Stubno(b)PŁOMIEŃ Morawsko