Dziesięć bramek w Stubnie!

• autor: krystek42, 2017-11-11 17:08

XVI kolejka IV ligi podkarpackiej,
Stubno, 11.11.2017r., godz. 14.00,
Setka bramek trenera Błaszczyka!

GRANICA Stubno - COSMOS Nowotaniec 7 - 3 (3 - 1)
1-0 Błaszczyk 2'
2-0 Świst 29'
3-0 Błaszczyk 38' - karny

3-1 Szatkowski 41'
3-2 Jasiński 46'
4-2 Błaszczyk 54'
5-2 Świst 68'
6-2 Hajduk 75'

6-3 Suszko 83'
7-3 Żoch Kornel 85'

GRANICA: Wierzbicki(83' Kot) - Styś, Wróbel, Klepacki, Hajduk - Mikulec K., Harłacz(c) - Poszpur(60' Gielarowski), Błaszczyk(78' Andreasik), Mikulec D.(60' Żoch Kornel) - Świst(70' Żoch Karol)

COSMOS: Lenio - Pluskwik(c), Kędra, Suszko, Kwolek - Szatkowski, Jasiński(71' Kozimor), Pieszczoch, Szarek(58' Bednarczyk) - Drozd, Mikheiev

- Mikulec K.(Granica) / Suszko, Pluskwik, Mikheiev(Cosmos)

sędzia główny - KWAŚNY Witold (Sędziszów Młp.)
sędziowie asystenci - GŁOWACKI Adrian oraz GŁOWACKI Marek (obaj Sędziszów Młp.)

Granica bardzo pewnie pokonała Cosmos Nowotaniec 7-3. Mecz ten miał kilka aspektów - swoje 99., 100., i 101. trafienie w barwach Granicy zanotował trener Mariusz Błaszczyk, w 83. min. swój ligowy debiut zanotował bramkarz Damian Kot, a dwie minuty później swoją pierwszą bramkę w barwach Granicy zdobył młodszy z braci Żoch - Kornel!

Początek idealnie ułożył się dla miejscowych - w 2 min., ładną akcję zainicjował Harłacz, podał piłkę do Kamila Mikulca, ten z kolei wyłożył ją Błaszczykowi i Granica objęła prowadzenie. Przewaga gospodarzy rosła z każdą minutą, ale przy wyprowadzaniu akcji brakowało ostatniego podania. Takie miało miejsce w 29' kiedy Śwista dobrym podaniem obsłużył Damian Mikulec i Granica podwyższyła prowadzenie. Chwilę później bardzo ładną interwencją popisał się Lenio, kiedy wybronił bardzo dobre uderzenie starszego z braci Mikulców. W 38' gospodarze za sprawą Błaszczyka podwyższyli na 3-0 pewnie wykorzystując rzut karny - było to 100. bramka trenera w barwach Granicy. W końcówce składną akcję przeprowadzili goście. Pluskwik zacentrował na głowę Szatkowskiego, a ten pokonał Wierzbickiego.

Druga połowa zaczęła się od "małej niespodzianki". W 46 min., Jasiński uderzył z rzutu wolnego na bramkę Granicy. Uderzenie to nie powinno sprawić Wierzbickiemu problemów, ale tak się nie stało i ku konsternacji goście złapali kontakt bramkowy 3-2. Było to jednak tylko złudzenie. Miejscowi zaatakowali jeszcze bardziej, by nie zrobić sobie niepotrzebnej nerwówki. Kolejne trafienia dołożyli Błaszczyk, Świst i Hajduk. Cosmos odpowiedział ładnym trafieniem Suszki, ale gospodarze momentalnie odpowiedzieli premierowym trafieniem Kornela Żocha, który dobijał strzał Gielarowskiego.