Ostatni akcent tej rundy!

• autor: krystek42, 2017-11-16 18:22

Podopiecznych Mariusza Błaszczyka w nadchodzącą  sobotę (tj. 18.11.) czeka ostatni w tym roku kalendarzowym mecz o ligowe punkty. Granica, w sobotnie przedpołudnie wyruszy do Strzyżowa na mecz z tamtejszym Wisłokiem, by zmierzyć się ze sobą w ramach 17. kolejki o mistrzostwo IV ligi podkarpackiej.

Początek spotkania o godz. 13.45!

Dla większości drużyn nadchodzący weekend to ostatnia szansa, by podreperować swój stan punktowy przed zbliżającym się, zasłużonym odpoczynkiem, który spuentuje rundę jesienną sezonu 2017/2018!

Przed zespołem Granicy ostatni w tym roku wyjazd i jednocześnie mecz o ligowe punkty. Podopiecznych Mariusza Błaszczyka czeka kolejny, trudny mecz do rozegrania - tym razem piłkarze ze Stubna zawitają do Strzyżowa.

Najbliższy rywal, podobnie jak Granica  w obecnym sezonie jest beniaminkiem. Podopieczni Jacka Klisiewicza, który zastąpił na tym stanowisku Macieja Rusina (z byłym już trenerem, Wisłok wywalczył awans) - ostatnimi czasy spisują się bardzo solidnie. W czterech poprzednich spotkaniach strzyżowianie dopisali do swojego konta siedem oczek, ale nie pozwoliły one im opuścić strefy spadkowej i w tabeli plasują się o oni o dwa oczka wyżej od Granicy. Ogólnie we wszystkich dotychczasowych spotkaniach, ekipa ze Strzyżowa ma na swoim koncie 14 punktów, tyle samo co Głogovia.

Cechą charakterystyczną w obecnym sezonie dla Wisłoka jest to, że drużyna ta zarówno strzela dużo bramek, ale też i dużo traci, mając zarówno jedną z lepszych ofensyw, ale i również jedną z najgorszych w lidze defensyw (mniej od Wisłoka bramek stracił tylko Cosmos). W drużynie J. Klisiewicza jest kliku zawodników na których warto zwrócić uwagę w sobotni spotkaniu. Mowa tu o Patryku Kwaśniczko, który ostatnimi czasy prezentuje wysoką skuteczność jak na środkowego obrońcę, a także na tercet ofensywny: Szyszka - Pałys - Krok, który kreuje grę strzyżowian i wypracowuje okazje strzeleckie dla partnerów z boiska.Wisłok w tym sezonie pokazał, ze jest zespołem nieobliczalnym i potrafiącym w potrzebie stanąć na wysokości zadania.

Granica natomiast po zwycięstwie z Cosmosem, musi skupić się tylko i wyłącznie nad pojedynkiem z Wisłokiem. Mecz ten będzie ważny zarówno z perspektywy zdobycia trzech punktów, jak i ostatecznej pozycji w tabeli. Dlatego podopieczni Mariusza Błaszczyka powinni do tego meczu przystąpić niezwykle skoncentrowani, żądni gry i zwycięstwa! W ich poczynaniach boiskowych nie może zabraknąć woli walki, zaangażowania, pomysłu na grę. Muszą być wyczuleni na błędy, ustrzegać się ich pod każdą postacią. Cel na to spotkanie jest jeden, ale rzeczowy - tworzyć sytuacje bramkowe, wykorzystywać je, a co ważniejsze odnieść pierwszą wyjazdową wygraną. Bez zbędnych kalkulacji, pełna pula jest do zdobycia. Każdemu z piłkarzy musi zależeć na jak najlepszym wyniku w sobotnim spotkaniu! Siła w jedności!

WALECZNIE I Z SERCEM! DO BOJU GRANICO!