Na piątkę w Strzyżowie!

fot. Wisłok Strzyżów

XVII kolejka IV ligi podkarpackiej,
Strzyżów, 18.11.2017r., godz. 13.45,
Udane zakończenie rundy w wykonaniu Granicy!

WISŁOK Strzyżów - GRANICA Stubno 2 - 5 (0 - 1)
0-1 Śliwa 36' - sam.
1-1 Klepacki 58' - sam.
1-2 Klepacki 61'
1-3 Błaszczyk 68'
1-4 Gielarowski 87'
1-5 Żoch Kornel 90'

2-5 Prokop 90+2'

WISŁOK: Ząbik - Kwaśniczko, Śliwa, Draga, Włodyka(c)(71' Durek) - Prokop, Piechowiak(46' Skuba), Pałys(63' Woźniak), Krok, Grodzki(46' Margański) - Szyszka

GRANICA: Wierzbicki - Styś, Wróbel, Klepacki, Hajduk - Harłacz(c) - Poszpur, Żoch Karol(68' Gielarowski), Błaszczyk(87' Andreasik), Mikulec D. - Świst(85' Żoch Kornel)

Poszpur(Granica) / Piechowiak, Woźniak (Wisłok)

sędzia główny - KOZNER Jakub (Krosno)
sędziowie asystenci - PELCZARSKI Antoni oraz DZIOK Mateusz (obaj Krosno)

Udał się ostatni wyjazdowy mecz Granicy w tym roku. W pojedynku beniaminków IV ligi, podopieczni Mariusza Błaszczyka okazali się lepsi od rywala o trzy bramki, strzelając pięć i tracąc dwie. Tym samym Granica zakończyła jesienne zmagania w IV lidze z dorobkiem 15 punktów.

Pierwsze 15 minut spotkania należało do Granicy - to ona lepiej grała piłką, lepiej organizowała swoje akcje. W 12 minucie dobrą sytuację stworzyła dwójka Błaszczyk - D. Mikulec, ale strzał tego drugiego wyłapał Ząbik. W odpowiedzi w sytuacji sam na sam z Wierzbickim znalazł się Grodzki, ale bramkarz Granicy zatrzymał pomocnika Wisłoka bezproblemowo. Chwilę później Wierzbickiego niepokoił Pałys, ale uderzenie to nie sprawiło większych problemów bramkarzowi gości. Gdy zbliżała się 30 minuta, znów, ładną dwójkową akcją popisali się piłkarze Granicy. Tomasz Harłacz wypuścił w uliczkę Mateusza Śwista, ale napastnik przyjezdnych uderzył obok bramki. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy wśród gospodarzy nastąpiła konsternacja, zaś wśród gości radość! Damian Poszpur ograł dwóch rywali, po czym wrzucił piłkę w okolice pola karnego - tam niefortunnie interweniował Sławomir Śliwa i pokonał własnego bramkarza dając prowadzenie Granicy. W końcówce pierwszej połowy swoich sił próbował jeszcze Prokop, ale jego uderzenie okazało się niecelne.

Drugą część gry podobnie jak pierwszą świetnie mogli zacząć goście. W 49' idealne dośrodkowanie Błaszczyka, mógł wykorzystać Świst, ale strzał głową napastnika Granicy świetnie wybronił Ząbik. Kilka chwil później tego samego próbował jego "vis a vis" - Karol Skuba, z tym, że napastnik Wisłoka nie trafił w światło bramki. W 58' doszło znów do kuriozalnej sytuacji. Dośrodkowanie Pałysa z lewej strony boiska i niebezpieczeństwo z niego wynikające próbował zażegnać Klepacki, ale obrońca Granicy trafił niestety do swojej bramki. Trzy minuty później zrehabilitował się jednak w pełni. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Błaszczyka, obrońca Granicy popisał się celną główką, wyprowadzając Granicę na prowadzenie. Od tego momentu na boisku rządzili już tylko przyjezdni. Kiedy zbliżała się 68 minuta, indywidualnie lewą stroną ruszył starszy z braci Mikulec. Skrzydłowy Granicy zagrał piłkę w okolice 10 m., do grającego trenera Granicy, a ten podwyższył prowadzenie. W końcowych fragmentach spotkania Granica zaatakowała jeszcze bardziej - sytuacji "sam na sam"  z Ząbikiem nie wykorzystał Świst, ale dali o sobie znać rezerwowi - najpierw Gielarowski wykorzystał podanie od Mariusza Błaszczyka, strzelając swoją pierwszą bramkę w IV lidze, zaś trzy minut później swoje drugie trafienie z rzędu zdobył Kornel Żoch. Gospodarzy było jedynie stać na jedno trafienie autorstwa Prokopa.